Ультразвукові мийки

Як обрати рідину для ультразвукової ванни?

Чому варто використовувати спеціальні миючі розчини?

Часто у власників ультразвукової ванни виникає питання щодо того, яку рідину використовувати, щоб процес очищення був максимально ефективним. Теоретично в резервуар можна залити навіть звичайну воду, але на практиці це не дасть необхідного результату.

Існують спеціальні розчини, які, на відміну від простої води, мають певні інгредієнти для эфективного очищення. Наприклад, деякі знижують рівень поверхневого натягу, тим самим підвищуючи рівень кавітації. Інші – містять зволожуючі або поверхнево-активні речовини.

Крім того можна не тільки купити рідину для УЗ мийки, але і зробити її самостійно. Детальніше можна прочитати в статті “Розчин для ультразвукової ванни своїми руками” . Але варто відповідально поставитися до вибору, адже від цього залежить не один лише результат очищення. Часто використовувані в народі розчини, особливо створені своїми руками, не тільки не приносять користі, а й небезпечні.

На що звернути увагу при виборі розчину?

Один з факторів при виборі миючого засобу – це резервуар ультразвукової ванни . Існує ряд обмежень в залежності від матеріалу, з якого він створений. Якщо бак пластиковий, то користуватися розчинами, в складі яких гас, бензин, ацетон або інші розчинники, заборонено. Металеві резервуари бояться лугів і кислот. А ось нержавіюча сталь не так примхлива, але все ж деякі обмеження має.

Не менш важливо, що саме буде очищатися. Для харчових продуктів потрібно використовувати рідини без негативно впливають на здоров’я. Також вони повинні без залишку змиватися в проточній воді. Вироби, які не вживаються в їжу, не настільки вимогливі. Проте розчин для них доведеться підбирати в залежності від предмета очищення і типу забруднення.

Спеціалізовані магазини надають великий вибір миючих засобів для ультразвукових ванн під різноманітні потреби. Але необхідну рідину можна не тільки купити, але і зробити своїми руками. Нижче ми спробуємо розібратися який розчин під які потреби підходить краще і як зробити процес очищення максимально ефективним.

Які розчини ЗАБОРОНЕНО використовувати?

  • кислотний концентрат;
  • лужний концентрат;
  • нерозбавлені легкозаймисті речовини.

Як вибрати миючий розчин для ультразвукової ванни?

По-перше, визначаємося з матеріалом баку і відсікаємо всі невідповідні варіанти, перераховані вище. Далі виходимо з того, що саме очищаємо: продукти харчування чи ні. У першому випадку бажано виключити розчини з поверхнево активними речовинами, скорочено ПАР.

До ПАР згубного характеру відносять:

  • аніонні;
  • катіонні;
  • неіоногенні;
  • амфотерні.

Це синтетичні речовини, які складно відмити повністю, а їх негативний вплив на організм проявляється навіть при попаданні на шкіру. Тому варто підбирати миючу рідину для ультразвукової ванни, що містить не більше 5% таких речовин.

При очищенні непридатних в їжу предметів, варто відзначити з чого вони зроблені. Складові розчину не повинні вступати в реакцію з виробом.

Обираємо рідину в залежності від виду забруднення:

  • Накип і нагар – кислотний або лужний розчин;
  • Нагар – розчин, до складу якого входить розчинник;
  • Жир – миючий, що містить ПАР;
  • Іржа – рідина на основі кислоти.

Вибираємо рідину виходячи зі сфери застосування:

  • Рідина для ультразвукової ванни на основі спирту часто використовують в ремонтних майстернях. Спирт – діелектрик, тому його розумно використовувати при чищенні електронних плат, не боячись створити замикання (Zestron-FA, Ліра, Вега).
  • Профільні і універсальні розчини хоч і відрізняються, але в складі мають ПАР. Наприклад, «Очисник металів ОМ / УЗ» часто використовують автомайстерні, «Очисник ТМ Флай №2» і «Очисник ТМ-РемСкал 30 Спец» – ювелірні салони, «Очисник ТМ-РемРад» – ремонтні майстерні оргтехніки, так як він на водній основі.
  • При необхідності дбайливого очищення використовують шампуні-концентрати. Крім інших переваг вони позбавляють від статичної електрики. «Креолан» – незамінний помічник стоматологій, медичних та оптичних центрів, ювелірних салонів. Варто згадати настільки універсальний розчин як «Економік».

Коли варто змінювати рідину в ультразвукової ванні?

Засіб можна використовувати багаторазово. Але якщо він став дуже брудним або ефективність процесу очищення впала, то краще замінити його.

Навіщо потрібен індикатор рівня миючого засобу?

Починаючи процес очищення, упевніться в тому, що рівень рідини не впав нижче рекомендованого ультразвукової ванни . Низький рівень миючого може негативно вплинути на роботу пристрою: змінити частоту, погіршити результат очищення, пошкодити саму ванну. Достатній рівень миючого навпаки захищає ванну від перегріву і поломок.

Отже, вибір рідини для ультразвукової ванни – це важливий момент, що вимагає уваги. Використавши не той миючий розчин, можна звести нанівець весь процес очищення, знизити ефективність, а то і зовсім завдати шкоди власному здоров’ю. Навпаки, правильно підібраний засіб максимізує результативність роботи ультразвукового очищувача, збільшить термін служби, поліпшить якість очищення і заощадить час.

2 thoughts on “Як обрати рідину для ультразвукової ванни?

  1. Андрій :

    Дуже інформативно та понятно. Дякую.

    1. triniti :

      Дякуємо за ваш відгук, раді що Вам сподобалось!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *