Ультразвуковые мойки

Розчин для ультразвукової ванни в домашніх умовах

Багато власників ультразвукових ван стикаються з питаннями: чи варто купувати миючий розчин для очищення або можна зробити його своїми руками? Чи буде рідина, зроблена в домашніх умовах настільки ефективна, як з магазину? Чи безпечно використовувати миючі, створені власноруч? Спробуємо розібратися з кожним з цих питань.

раствор для ультразвуковой ванны

Полки спеціалізованих магазинів рясніють різноманітністю миючих розчинів під будь-які потреби. Про що докладно розказано в статті «Як вибрати рідину для ультразвукової ванни?». І недосвідчений користувач УЗ мийки рано чи пізно задумається, чи зможе він зробити щось подібне з підручних засобів в домашніх умовах. Відповідь проста: і так, і ні. З нескладними побутовими забрудненнями, такими як накип, жир або нагар можна впоратися і власними силами. В інших випадках краще довіритися професійним розчинів.

Миючі розчини з кухонних продуктів

З солі:

Найпростіший домашній миючий засіб — на основі солі. Необхідно розчинити її у воді в пропорціях 1 кг / 2-3л. Одержаний розчин допоможе впоратися з нагаром: заливаємо його в ультразвукову ванну, завантажуємо вироби для очищення, виставляємо температуру нагрівання 50 ⁰С і насолоджуємося результатом.

З оцту:

Щоб позбутися від накипу, можна використовувати оцет (як концентрат або ж розбавити водою). Він допоможе повернути блиск старому кухонному приладдю.

З солі та оцту:

Якщо змішати сіль і оцет, то отримаємо засіб, що непогано очищає нержавіючу сталь. Гарна можливість відмити побутові прилади від застарілої грязі.

З лимонної кислоти:

Лимонна кислота — теж не поганий варіант при боротьбі з накипом. Змішавши з водою в пропорціях 100г / 1л, виставляємо температурний режим в УЗ ванні 50 ⁰С. Кращий засіб, якщо немає оцту під рукою.

З соди:

Аналог сольового розчину — на основі соди. Розводимо харчову соду у воді 1 до 5, і як зазвичай підігріваємо до 50 ⁰С. Підійде для боротьби з нагаром.

Миючі розчини з побутової хімії:

З мила:

Якщо ж метою процесу очищення в ультразвуковій ванні є — видалення жиру, то кращий засіб з підручних — розчин звичайного шматка мила в воді. Це домашній варіант професійних рідин для УЗ ванн, про які ми розповідали в попередній статті.

З нашатирного спирту:

Столова ложка нашатирного спирту, розведена в півтора-двох літрах води, добре відмиває посуд з вставками з кольорового металу. Не забудьте встановити підігрів до 40 ⁰С.

З розчинників:

Ремонтні майстерні часто стикаються з необхідністю очищення деталей від маслянистих забруднень. Для цих цілей добре підійдуть розчини на основі розчинників, бензину або гасу.

Але варто пам’ятати, що УЗ ванна в процесі роботи нагріває рідину навіть при вимкненому терморегуляторі. Це специфіка дії ультразвукових хвиль. Тому варто уважно ставитися до використання легкозаймистих речовин при очищенні. Не застосовуйте концентрати, а лише розчини не більше 1 до 5.

раствор для ультразвуковой ванны

Всі зазначені вище рецепти дозволяють домогтися певного результату на побутовому рівні. Але навіть в цьому випадку розчин для ультразвукової ванни, зроблений своїми руками, програє в ефективності професійним миючим засобам, які можна знайти в спеціалізованих магазинах. Сильні забруднення вимагають спеціальних рідин для очищення з вузьконаправленим складом і конкретними властивостями.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *