Мельниці

Вибір мельниці (мукомолки) для зерна

Сучасні зернові млини для дому полегшують кожному подрібнення свіжого ароматного борошна. Є десятки мельниць, з яких можна вибрати. На щастя, пошук ідеального млина може розпочатися з трьох основних рішень – яке джерело живлення використовувати, відповідний механізм подрібнення та максимально допустиму температуру борошна. Багато млинів підходять як для домашнього використання, так і для малих підприємств. Рішення зводиться до ціни, якості, універсальності та зручності.

Джерело живлення

Ручні млини. Для енергійної, спортивної, дисциплінованої людини ручний млин (особливо великий маховик) може бути чудовим вибором, з низьким шансом накопичення тепла, що пошкоджує поживні речовини. Але більшість ручних млинів вимагають роботи, тому будьте реалістами – якщо немає борошна, не може бути і хліба.

Електричні млини. Якщо основною метою є отримання борошна та хліба на столі без будь-якої метушні, надмірностей або фанфар, то основним недоліком електричного млина – втратою використання під час відключення електроенергії – може бути прийнятно рідкісне явище. Найшвидші, найчистіші та найпростіші млини цієї категорії відносно недорогі, вони виконують одну чортову роботу, а потім повертаються до шафи.

Гібридні млини. Багато виробників млинів розробили способи зробити свої млини конвертованими з ручного на електричний або навпаки, тому подрібнення продовжується з живленням або без.

Механізми подрібнення

Кожна зернова млина має певний механізм дроблення, збивання або подрібнення зерна в шрот, як правило, в різних фактурах – від грубого до мілкого. Деякі механізми більш універсальні, ніж інші: вони подрібнюють тверді, м’які, масляні або мокрі предмети.

Найчастіше зустрічаються жернові млини. Вони мають дві шліфувальні пластини, одну фіксують, а іншу обертають джерелом живлення. Зерно подається в зазор між жерновами, які є жолобчастими для сприяння зсуву та подрібненню зерна. Композитні кам’яні жернова виготовляються шляхом пресування природних або штучних каменів (а іноді і металевих ріжучих лез) у цементному шарі. Металеві жернова / пластини, деякі з яких плоскі, а інші у формі конуса, виготовляються із загартованої литої сталі або іншого металу. В основному, кам’яні жернова, як правило, дроблять зерно.

У ударних млинах використовуються дві плоскі головки з нержавіючої сталі з концентричними рядами «зубців», які крутяться між собою на високих швидкостях. Зерно потрапляє в механізм і забивається, а не подрібнюється, в борошно. Ці дуже швидкі, ефективні електричні млини обробляють більшість сухих нежирних зерен, але можуть виробляти лише дрібне борошно.

Допустима температура

Тепло утворюється, коли зерна подрібнюються між жерновами або забиваються навколо металевими штифтами. Зі збільшенням часу або швидкості помелу нагрівання збільшується, що підвищує ризик пошкодження поживних речовин та клейковини. Але коли накопичення тепла стає проблемою? Ось що вчені або підозрюють, або задокументували:

Від 44 до 46 градусів за Цельсієм. Теплочутливі вітаміни можуть почати погіршуватися, і якість випічки клейковини може загрожувати погіршенням.

50 градуси. Деякі ферменти руйнуються або стають неактивними, і спостерігається деяке погіршення стану клейковини. (Ефективність випікання клейковини поступово знижується між 50 і 70 градусами, практично вся функціональність втрачена на 75 градусах.)

Більше 60 градусів. Втрати в якості хліба очевидні; ферменти, чутливі до нагрівання вітаміни та, мабуть, багато інших корисних для здоров’я компонентів руйнуються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *